У містах фіксують нестачу "пільгового" газу для опалювального сезону

Фото з відкритих джерел

"Нафтогаз" відмовився коригувати встановлені обсяги споживання природного газу

Асоціація міст України заявила про недостатню кількість "пільгового" газу для опалювального сезону. Причиною цього називають відмову "Нафтогазу" коригувати обсяг постачання газу за пільговою ціною для теплопостачання. Про це йдеться на сайті асоціації

Раніше місцева влада, "Нафтогаз" та уряд підписали меморандум щодо незмінних цін на тепло для населення протягом опалювального сезону. "Нафтогаз" повинен був продавати певний обсяг газу підприємствам теплопостачання на потреби населення за встановленою ціною у 7,42 грн/куб. м. 

В Асоціації міст стверджують, що "Нафтогаз" самостійно визначив обсяги постачання такого "пільгового" природного газу. В окремі періоди проходження опалювального сезону таких обсягів може виявитися недостатньо.

У багатьох населених пунктах опалювальний сезон почався раніше, ніж у попередні періоди. "Нафтогаз" відмовився коригувати встановлені обсяги споживання природного газу. 

У жовтні підприємства мусили використовувати для централізованого тепло- та гарячого водопостачання споживачів і бюджетних установ газ за ринковими цінами від 25 грн за 1 куб метр і вище.

Новини за темою: Шмигаль про транзит газу: Україна хоче продовжити контракт на 15 років

"Таким чином, підприємства теплопостачання, не маючи можливості відкоригувати тарифи на комунальні послуги, несуть збитки, джерел для відшкодування яких ні у них, ні у органів місцевого самоврядування немає", – повідомляє АМУ.

Асоціація міст звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням "сприяти проведенню НАК "Нафтогаз України" перерахунків обсягу природного газу для забезпечення теплопостачання та гарячого водопостачання побутових споживачів та бюджетних установ".