Ціни на нафту продовжують підвищуватися

фото з відкритих джерел

Відповідно до плану ОПЕК+ країни, що входять у картель, збільшать виробництво нафти у листопаді на 400 тис. барелів на добу

Ціни на нафту продовжують зростання після стрибка 4 жовтня більш як на 2%, викликаного рішенням ОПЕК+ зберегти плани нарощування нафтовидобутку, попри зростання попиту. Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com, передає "Укрінформ".

Вартість грудневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures вранці 5 жовтня становила 81,46 дол. за барель, що на 0,25% вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у понеділок, 4 жовтня, ці контракти подорожчали на 2,5%, до 81,26 дол. за барель, максимуму з 16 жовтня 2018 року.

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) становить зранку 5 жовтня 77,71 дол. за барель, що на 0,12% вище підсумкового значення попередньої сесії. Напередодні вартість цих контрактів збільшилася на 2,3%, до 77,62 дол. за барель, що є найвищим значенням на закриття ринку з 11 листопада 2014 року.

Відповідно до плану ОПЕК+ країни, що входять у картель, збільшать виробництво нафти у листопаді на 400 тис. барелів на добу (б/д). Перед засіданням у ході неофіційних зустрічей розглядався варіант більш енергійного нарощування видобутку у наступному місяці - на 800 тис. б/д при збереженні колишнього плану на грудень.

"Після різкого скорочення виробництва нафти у ІІ кварталі 2020-го країни ОПЕК+ дуже повільно підвищують обсяги видобутку, при тому, що попит на ринку, ймовірно, повністю відновиться до 2022 року", - зазначає аналітик компанії Third Bridge Пітер МакНеллі.

Після рішення ОПЕК+ підвищити видобуток лише на 400 тис. б/д в місяць запаси нафти у світі продовжать падати, каже експерт.

"Тим не менш, країни ОПЕК+ продовжать проводити щомісячні засідання, що дозволить їм швидко скоригувати видобуток відповідно до прогнозів зміни попиту і пропозиції на ринку. Тобто всього через кілька тижнів вони можуть зустрітися і вирішити, чи потрібне ринку коригування", - підсумував МакНеллі.

Новини за темою: Вище 81 долара: Ціна на нафту максимально піднялася за останні три роки

За оцінками саудівської нафтокомпанії Saudi Aramco, стрибок цін на газ вже призвів до підвищення попиту на нафту приблизно на 500 тис. б/д, оскільки споживачі прагнуть перейти від більш дорогого газу на трохи більш дешеву нафту.

"Ціни на нафту, ймовірно, залишаться високими в останньому кварталі 2021 року, оскільки перехід компаній з газу на нафту підтримує попит", - говорить головний аналітик з сировинного сектору VI Investment Corp. Сангчіл Юн.

Новини за темою: Підвищення цін на нафту і газ призвело до росту інфляції в Європі до найвищого рівня з 2008 року

Нагадаємо, ціни на нафту піднімаються на торгах 20 серпня після падіння протягом шести сесій поспіль.