Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Ціна на газ у Європі різко зросла через призупинення сертифікації "Північного потоку-2"

Ціна на газ зросла до 1051 долара за тисячу кубів

У Європі - дефіцит газу Фото з відкритих джерел

На тлі нещодавніх новин про призупинення сертифікації "Північного потоку-2" ціна на газ у Європі у вівторок, 16 листопада, перевищила тисячу доларів за тисячу кубометрів. Про це свідчать дані біржі ICE.

Зокрема, ціни на газ на головному хабі Європи TTF у Нідерландах зросли до 1051 долара за тисячу кубів або 87,9 євро за МВт-год. 

Зазначимо, що ще вчора, 15 листопада, ціна на газ у Європі наблизилася до позначки 970 дол. за тисячу кубометрів, таким чином піднявшись до 81 євро за МВт-год після значного зниження.

Різке зростання ціни на газ у Європі зумовлене тим, що федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово зупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора російського газогону "Північний потік-2".

Новини за темою: В ЄС ініціюють розслідування зростання цін на газ у Європі

Раніше повідомлялося, що зростання цін відбувається на тлі низьких запасів у підземних сховищах Європи при скороченні поставок з Росії. Європейські підземні газові сховища заповнені менше ніж на 70%. Слід зазначити, що цей показник на 15% менший за середній рівень за останні п'ять років.