Ціна на газ для тепловиробників і населення не змінюватиметься до 2022 року, - "Нафтогаз"

Тарифи на газ в Україні можуть зрости Фото з відкритих джерел

У минулому році "Нафтогаз" постачав газ для виробників за ціною від 4,50 до 5 гривень

Директор з інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України" Максим Білявський в ефірі "Громадського радіо" розповів, що до кінця квітня 2022 року ціна на газ для населення становитиме 7,96 гривні, а для виробників тепла та гарячої води - 7,42 гривні. Про це інформує "Цензор.НЕТ".

"Будь-яка інформація, яка пов’язана з тим, що буде змінюватися ціна на газ, тарифи на опалення чи гарячу воду, – неправдива та націлена на дестабілізацію ситуації у суспільстві. Щодо ціни газу для тепловиробників, якою скористалися вже понад 50% усіх виробників тепла та гарячої води, то ця ціна не є більшою за середньозважену вартість газу, яка вже врахована у тарифах. Багато виробників кажуть про те, що їм доведеться збільшувати платіжки. У нас запитання органів міського самоврядування – чому у минулому році тарифи не були знижені, коли газ виробники купували за 4,50 гривень, а у платіжках враховували від 8 гривень? Чому минулого року ніхто не казав про те, що є можливість знизити платіжку за опалення? Не повинно бути подвійних стандартів. Якщо органи міського самоврядування впевнені, що мають збільшити платіжку за опалення у поточному році, нехай покажуть усю структуру тарифу", – пояснив Білявський.

За його словами, у минулому році "Нафтогаз" постачав газ для виробників за ціною від 4,50 до 5 гривень. При цьому ціна газу у структурі тарифу у більшості виробників була від 8 гривень.

"Ми закликаємо українців бути обачними. Якщо ви приєднані до системи централізованого теплопостачання чи теплопостачальна компанія є ОСББ, то пропонуємо споживачам звернутися до теплопостачальної компанії і запитати, чи має вона підписаний контракт на купівлю природного газу та за якою ціною", – радить директор з інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України" Максим Білявський.

Новини за темою: "Нафтогаз" сплатив до бюджету 3 млрд грн за ухилення від податків

Також він додав, що в Україні є 18 млрд кубометрів газу, з них приблизно 14,2 млрд потрібно на опалювальний сезон, який триватиме з жовтня 2021 по березень 2022 року. Окрім того, Білявський зазначив, що вони відкриті для підписання контрактів навіть із боржниками.

"З "Нафтогазом" може домовитися теплокомуненерго. Ми відкриті для наших боржників. Наприклад, історія співпраці з Полтаватеплокомуненерго, які заборгували за газ понад 500 млн гривень, тобто це довгострокове боргове зобов’язання. Але знову-таки – контрагент сплачує за спожитий газ і це дає йому можливість виробляти тепло у майбутньому опалювальному сезоні та гарячу воду у міжсезонний період", – сказав він.

Раніше повідомлялося, що якщо Україна не продовжить після 2024 року контракт на транзит газу з "Газпромом", тарифи на внутрішнє транспортування газу можуть збільшити в 2-3 рази. Про це сказав голова Експертної ради з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський.