Це розкішний піар, але не гарантія виконання обіцяного: Плотніков про зарплати медикам

pnk.tv

Влада може знайти шляхи для невиконання обіцянки підняти зарплати медикам, не дивлячись на те, що це вже узаконено, каже економіст

Президент Володимир Зеленський ухвалив законопроект про підвищення зарплат медпрацівникам, згідно з яким щонайменше лікар отримуватиме 20 тис. гривень. Однак є сумніви щодо того, де влада братиме ці кошти, адже в країні сьогодні урізають субсидії і так далі.

Про це в ефірі на "Першому Незалежному" повідомив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Експерт зазначив, що навіть у разі наявності грошей на підвищення зарплат не факт, що влада виконуватиме цю обіцянку. Навіть при тому, що це вже узаконено.

Новини за темою: Зеленський підписав указ про мінімальну зарплату медиків

"З точки зору піару - це розкішний піар. З точки зору реального виконання - в мене поки питання. Що буде, які будуть джерела, яке наповнення, звідки... Виходячи з того, що це трохи менше тисячі доларів, вони виходили з цього. Але з точки зору держбюджету - це 50-70 млрд гривень. У нас субсидії на поточний рік скільки - 37 млрд гривень, а святкуванння Дня Незалежності - це 5,5 млрд гривень. Просто я вам назвав три параметри. Тобто звідки, якщо субсидії урізають, якщо головна мета - зекономити на субсидіях, звідки візьмуться 50-70 млрд гривень?" - заявив заслужений економіст.

"По-перше, не розуміємо, звідки гроші. По-друге, не розуміємо, яка буде інфляція, по-третє, не розуміємо, взагалі чи то буде виконано, чи то обіцянки, як завжди", - сказав Плотніков.

Нагадаємо, Офіс президента опублікував указ очільника держави Володимира Зеленського про підвищення мінімальної заробітної плати для медичних працівників. Для лікарів оплата праці має передбачатися не менш ніж 20 тис. гривень на місяць, а для середнього медперсоналу - не менш ніж 13,5 тис. гривень на місяць.