Три копійки в обмін на мільярди, - експерт про компенсацію Україні за "Північний потік - 2"

Reuters

Україна втрачає не лише транзит, втрати будуть і на ціні на газ, каже політтехнолог

Є питання, чи варто Україні взагалі розпочинати розмову про компенсацію через будівництво "Північного потоку - 2" з огляду на хитрувату позицію Німеччини, яка даватиме "три копійки" в обмін на мільярди.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі "Перший Незалежний" під час включення заявив політтехнолог Тарас Загородній.

Експерт прокоментував майбутню зустріч президента України Володимира Зеленського і канцлера Німеччини Ангели Меркель та інформацію про те, що під час зустрічі порушать питання щодо завершення будівництва "Північного потоку - 2".

"Ми не тільки втрачаємо транзит, ми втрачаємо ще й на ціні на газ, тому що той газ, який нам зараз продають і який ми отримуємо, дешевший, тому що де-факто це російський газ, який транзитується через нашу країну, і так званим зворотнім реверсом ми його забираємо. Якщо буде йти через Німеччину, то ми втрачаємо не тільки транзит, ми втрачаємо ще й на ціні, тому що ми тепер будемо купувати той самий російський газ, тільки не з української труби, а будемо купувати вже з Німеччини де-факто, тому що вона стає транспортним хабом", - сказав Тарас Загородній.

Новини за темою: Пастка для Європи: Зеленський закликав зупинити "Північний потік-2"

Політтехнолог каже, що є питання стосовно того, чи Україні взагалі потрібно розпочинати розмову про компенсацію.

"У цьому випадку - чи варто взагалі розпочинати розмову про компенсацію? Тому що, враховуючи таку хитрувату позицію Німеччини, то вона даватиме якісь три копійки в обмін на мільярди. Це раз. І по-друге, якщо зайде розмова про компенсацію, то невідомо, коли це буде, бо наші європейські "друзі" можуть це розтягнути на десятки років, а ми отримаємо це невідомо коли і як, це раз, а по-друге, в якому форматі?" - риторично поцікавився експерт.

Нагадаємо, будівництво газопроводу "Північний потік - 2" планують завершити вже у серпні цього року. Про це заявив керівник компанії-оператора газопроводу Маттіас Варніґ.

Нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що президент Володимир Зеленський проведе принципову розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. За словами Кулеби, Зеленський їде на зустріч із принциповою позицією щодо російського газопроводу "Північний потік - 2".