Tellerreport: Світовий банк підтверджує дані Медведчука. В економіці України після 1991 року спостерігається глибока криза

Голова політради партії Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Україна не змогла досягти показників ВВП, які існували під час розпаду СРСР

Світовий банк підтвердив дані голови партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата України Віктора Медведчука про те, що після 1991 року українська економіка переживає глибоку кризу. Про це повідомляє Tellerreport.

Віктор Медведчук раніше повідомляв, що Україна не змогла досягти показників ВВП, які існували під час розпаду СРСР.

"У грудні 2020-го голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук констатував, що Україна, на відміну від більшості колишніх радянських республік, не змогла досягти показників ВВП, що існували на момент розпаду СРСР. Слова Медведчука підтверджуються і даними Світового банку",- йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що в 1990 році ВВП України на душу населення становив 3965 доларів (згідно з даними по курсу долара на 2010 рік), в 1998 році - 1686 доларів, в 2020 році - 3115 доларів. 

Крім того, Україна накопичила державний борг, який на кінець грудня 2020 року досяг 2,5 трлн грн (60,8% ВВП країни за рік).

Раніше Медведчук заявив, що влада повинна подбати про людей і допомогти в питаннях медицини, освіти, соціальних виплат. Тільки тоді Україна зможе стати успішною країною. 

"Мова йде і про Конституцію, мова йде і про законодавство, коли права і свободи людей зведені до нуля їх реалізації. Коли йдуть політичні репресії, коли йдуть політично мотивовані дії, спрямовані на узурпацію влади в країні, коли введена позасудова розправа з громадянами, незалежними ЗМІ, закриваються канали, йде боротьба з інакодумством. Якщо ми не захистимо, якщо ми не відновимо ці права, якщо ми не відновимо економіку побудовою різновекторної економіки з урахуванням моста між Європою і Росією, відновлення економіки та економічних відносин з Росією, з іншими країнами, в першу чергу з країнами Тихоокеанського, Азіатського регіону, де наша продукція є найбільш конкурентоспроможною, де ця конкурентоспроможність допоможе відновити нашу економіку, бо це основа всього. Якщо ми не зробимо справедливою соціальну сферу, якщо ми не допоможемо нашим людям у питаннях медицини, освіти, соціальних виплат, то країна Україна, як країна щаслива для своїх людей, як країна успішна, існувати не може", - сказав він.

Медведчук вважає, що "це головне і стратегічне, що треба зробити в майбутньому, аналізуючи те, що сталося, аналізуючи те, що має місце сьогодні".

Нагадаємо, 23 серпня на сайті "Опозиційної платформи - За життя" вийшла стаття "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?" авторства голови політради партії, народного депутата Віктора Медведчука. У ній він серед іншого пише, що українська державність в небезпеці, і головна небезпека виходить від обмеженості, непрофесіоналізму і жадібності тих, хто керує країною.

"Досконала, демократична, вільна і щаслива Україна існує тільки в головах окремих громадян. На ділі все не так. Українська державність в небезпеці, і головна небезпека виходить від обмеженості, непрофесіоналізму і жадібності тих, хто країною керує", - зазначив політик.