Світовий банк покращив прогноз зростання економіки України на наступні два роки

Україна розраховує на другу частину кредиту в рамках проекту "Перша позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення" Фото з відкритих джерел

Відповідно до прогнозу, економіка України зросте на 3,5% у 2022 році і на 3,7% у 2023 році

Світовий банк покращив прогноз зростання економіки України на наступні два роки. Прогноз відновлення у 2021 році зберігся на рівні 3,8% після падіння на 4,0% у 2020 році. Про це з посиланням на доповідь СБ повідомляє "РБК-Україна".

Відповідно до прогнозу, економіка України зросте на 3,5% у 2022 році і на 3,7% у 2023 році. Раніше очікувалося зростання на 3,1% протягом двох років.

В огляді наголошується, що економічна активність повинна продовжити відновлюватися в другому півріччі 2021 року - цьому сприяють більш високий урожай, зміцнення споживчого попиту і сприятливі зовнішні умови.

У 2021 році прогнозується зростання на рівні 3,8% завдяки позитивному базовому ефекту в сільському господарстві і в порівнянні з торішнім спадом. У прогнозі врахована можливість подальших тимчасових локдаунів і додаткове посилення з боку центрального банку метою закріпити інфляційні очікування. Очікується, що в другому півріччі 2022 року інфляція знизиться до цільового рівня за рахунок ефекту від грошово-кредитної політики.

Новини за темою: В Україні рівень тіньової економіки склав 30% від ВВП

Раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомляв, що Світовий банк може додатково надати Україні 150 млн доларів на вакцинацію та боротьбу з коронавірусом.