Світовий банк надасть 39 млн доларів на будівництво трамвайної лінії в центрі Києва, - Мінінфраструктури

Фото з відкритих джерел

Уряд схвалив залучення позики від Світового банку у розмірі 39 млн доларів

У Києві збудують трамвайну лінію від Центрального залізничного вокзалу до Палацу спорту. Її профінансують за рахунок позики від Світового банку. Про це повідомляє "Уніан" з посиланням на Міністерство інфраструктури.

"Уряд схвалив залучення позики від Світового банку у розмірі 39 млн доларів на будівництво нової трамвайної лінії від вул. Старовокзальної до станції метро "Палац спорту" із заїздом на Вокзальну площу у Києві", - інформує міністерство.

За словами голови Мінінфраструктури Олександра Кубракова, це рішення розморозить один із ключових проектів розвитку пасажирського електротранспорту в столиці.

"До реалізації цього рішення Київ рухався роками. Для мене цей проект особливо важливий, адже я був одним із тих, хто його запускав на рівні КМДА ще у 2015 році, коли керував проектом Світового банку. Однак реальний результат ми отримали лише зараз. За умови ефективної та системної роботи місцевої влади, роботи з будівництва нової лінії можуть розпочатися вже наступного року", - зазначив Кубраков.

Він також закликав українські міста активно працювати над втіленням екоорієнтованих проектів, яким Міністерство інфраструктури готове надавати підтримку, в тому числі – із залученням інвестицій.

За розрахунками міністерства, нова трамвайна лінія покращить сполучення між районами Правого берега, зменшить навантаження на Святошинсько-Броварську гілку метро і особливо на станцію "Вокзальна", допоможе боротись із заторами і знизить рівень забруднення повітря. Бонусом стане і реконструкція вулиць, якими пролягатиме новий трамвайний маршрут.

Наразі для старту проекту чекають техніко-економічне обґрунтування від КМДА.

Новини за темою: На Донбасі за два роки побудують два нові аеропорти, - Мінінфраструктури

Нагадаємо, "Укрзалізниця" добудувала залізничну колію до зони відчуження ЧАЕС.