Суслов про транзит газу і "Турецький потік": Україна поступилася 31 млрд кубів на рік і зазнає величезних втрат

Фото з відкритих джерел

Через Туреччину газ піде на всю Південну Європу, зазначив екс-міністр

Україна поступилася транзитом 31 млрд кубів газу на рік - саме такими є потужності "Турецького потоку". У підсумку країна зазнає величезних втрат.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Гість студії констатував, що Україна ніколи публічно не виступала проти "Турецького потоку". Експерт не виключає, що президенти України Зеленський і Туреччини Ердоган якось домовилися.

"Україна поступилася таким чином 31 млрд кубів на рік - це потужність "Турецького потоку". Таким чином через Туреччину піде зараз газ на всю Південну Європу. І те, що нещодавно завершили будівництво перемички від Сербії до Угорщини, означає, що через Туреччину і Угорщина, яка завжди отримувала газ з України, і решта Південної Європи вже не отримуватимуть. Україна погодилася залишити за собою 40 млрд, 31 млрд пішов туркам і ще 51 млрд має піти на "Північний потік - 1". Тобто, звичайно, ми зазнаємо величезних втрат", - сказав Віктор Суслов.

Новини за темою: Транзит газу через Україну: "Газпром" не став бронювати потужності

Екс-міністр звернув увагу на те, що під згаданими угодами стоять підписи українських посадовців.

"Я підкреслюю: під цими угодами стоять підписи українських посадових осіб - Вітренка і Коболєва безпосередньо, але я не сумніваюся, що за згодою, звичайно, Зеленського", - додав Віктор Суслов.

Як повідомляли, сербська компанія Srbijagas та угорська FGSZ завершили будівництво лінійної частини газопроводу-перемички між двома країнами, через який Угорщина зможе отримувати російський газ через чорноморський газопровід, а не через Україну. Національне телебачення Сербії повідомило про зварювання "золотого" стику газопроводу на кордоні двох країн. Поставки газу за новим маршрутом мають розпочатися з 1 жовтня (з початку нового газового року).

Нагадаємо, Росія скоротила транзит газу через Україну ще на 10%.