Стало відомо, скільки газу Україна безкоштовно передасть Молдові

Фото з відкритих джерел

Обсяг становитиме 0,08% від запасів газу в українських сховищах

Україна передасть Молдові близько 15 млн кубометрів газу в рамках "аварійної допомоги". Про це повідомив очільник парламентського Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус у Telegram.

Зазначається, що цей обсяг становить 0,08% від запасів газу в українських сховищах, які становлять 18,4 млрд кубометрів. Для Молдови це критично важлива поставка. 

"Такі дії (українська допомога, - ред.) - це певна форма "аварійної допомоги", правильна практика добросусідських відносин", - висловився Герус.

Він додав, що єдине, чого хоче Україна, - це повернення відповідних обсягів газу до кінця зими. "Все-таки за чотири місяці Молдова, найпевніше, знайде постійного постачальника газу, а саме в лютому він буде найбільше потрібен Україні. Ще раз - це єдине побажання з боку України", - пояснив чиновник.

Нагадаємо, парламент Молдови оголосив про запровадження режиму надзвичайного стану в сфері енергетики країни через критичну нестачу газу. Передбачається, що режим НС триватиме місяць.

Новини за темою: Україна запропонувала Росії 50% знижки на транзит газу, - Зеленський

Своєю чергою, Рада національної безпеки і оборони України після запиту від Молдови прийняла рішення про початок безкоштовного постачання газу до сусідньої країни. У РНБО запевнили, що пізніше Молдова поверне Україні цей газ.