Соціальні виплати, надра, COVID-19: До проекту бюджету подано близько 4 тисяч правок

Фото з відкритих джерел

Правки, зокрема, стосуються збільшення запланованого прожиткового мінімуму, соціальних виплат на дітей та збільшення орендної плати за використання надр

Народні депутати подали до проекту бюджету на 2022 рік близько 4 тисяч поправок. Вони, зокрема, стосуються збільшення запланованого прожиткового мінімуму, соцвиплат на дітей та збільшення орендної плати за використання надр. Про це повідомляє "Суспільне".

Зокрема, в документі, запропонованому Кабінетом міністрів, пропонується встановити у 2022 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 липня – 2508 гривень, з 1 грудня – 2589 гривень.

Натомість парламентарі пропонують збільшити ці цифри до: 2896 гривень з 1 липня, 3359 гривень — з 1 грудня. Загалом депутати пропонують "переглянути розміри основних державних соціальних стандартів і гарантій у бік збільшення".

Окрім того, народні депутати хочуть встановити у 2022 році допомогу при народженні дитини на рівні 100 тисяч гривень на першу, 150 тисяч — на другу, а третю та кожну наступну дитину — 250 000 гривень. Одноразова сума виплати при народженні першої дитини, за пропозицією депутатів має становити 30000 гривень, при народженні другої дитини - 50000 гривень, при народженні третьої та кожної наступної дитини 80000 гривень.

Парламентарі також запропонували спрямувати не менше 6 мільйонів гривень Національній академії аграрних наук для створення на базі Інституту зрошуваного землеробства першого в Україні карбонового полігону. Також вони хочуть збільшити видатки розвитку загального фонду за бюджетною програмою "Управління та випробування космічних засобів" на мільярд гривень.

При цьому збільшити доходи з бюджету 2022 пропонується за рахунок надходжень від рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на 1,2 млрд грн.

Серед заходів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом, нардепи пропонують передбачити видатки за новою бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти на мільярд гривень. Окрім того, пропонується передбачити окрему бюджетну програму захисту медичних працівників по запобіганню та реабілітації наслідків COVID-19 у розмірі 5 млрд грн та збільшити видатки на проведення вакцинації населення.

Новини за темою: Основні показники держбюджету-2022: Прожитковий мінімум і мінімальна зарплата в Україні

Нагадаємо, Рахункова палата виявила додаткові резерви доходів, не враховані у проекті державного бюджету на 2022 рік, загалом на 32,7 млрд грн. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи підсумки експертизи проекту закону "Про Державний бюджет України на 2022 рік" на засіданні Рахункової палати.