Шмигаль назвав топ позитивних зрушень та трансформацій в системі охорони здоров’я за рік

Голова Кабміну Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Очільник уряду наголосив, що бюджет на медицину за 2 роки збільшився на 60%

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав головні позитивні зрушення та трансформації в сфері охорони здоров'я, які відбулися у 2020 році. Про це очільник уряду повідомив у Telegram

За словами Шмигаля, у березні українська медична система "фактично була у такому ж стані, як українська армія на початку 2014-го".

У лікарнях не було засобів індивідуального захисту, кисню та ліжкомісць, які необхідні для допомоги хворим на коронавірус. 

"Ми були змушені змінювати підходи, принципи, впроваджувати нові протоколи, мобілізовувати лікарні та лікарів, аби ефективно протидіяти поширенню COVID-19", - зазначив міністр. 

Водночас він запевнив, що у 2020 році медична система стала більш спроможною до викликів. Зокрема, було збільшено кількість лікарняних ліжок для пацієнтів з COVID-19: з 12 тисяч квітні до майже 65 тисяч у грудні. Також з 3,5 тисяч до понад 45 тисяч збільшили кількість ліжок із киснем.

Крім цього, в Україні зросла кількість тестувань методом ПЛР - з 200 до 55 тисяч на добу.

Денис Шмигаль також додав, що за рік було встановлено систему додаткових виплат українським медикам, які боряться з коронавірусом. А з 2021 року дохід лікарів поступово зростатиме.

"З наступного року вже закладено постійне підвищення зарплат лікарям на 30%. Бюджет на медицину за 2 роки збільшився на 60%, а це додаткові 65 млрд грн", - додав прем'єр-міністр. 

Нагадаємо, нещодавно Шмигаль повідомив, що у медичній галузі в 2021 році будуть рекордні видатки в розмірі 161 млрд грн, що майже на 65 млрд більше, ніж у 2019-му.