Щонайменше 20 тисяч для лікаря: Опубліковано указ президента про зарплати медиків

Фото з відкритих джерел

Підвищені зарплати мають передбачити в держбюджеті на наступний рік

Офіс президента опублікував указ очільника держави Володимира Зеленського про підвищення мінімальної заробітної плати для медичних працівників. Документ розміщено на сайті ОП.

Згідно з указом, Кабінет міністрів під час підготовки законопроекту про держбюджет на 2022 рік має опрацювати питання щодо підвищення зарплат у сфері охорони здоров’я. Для лікарів оплата праці має передбачатися не менш ніж 20 000 гривень на місяць, а для середнього медперсоналу - не менш ніж 13 500 гривень на місяць.

Зазначені суми мають бути враховані під час розрахунку тарифів за програмою держгарантій медичного обслуговування населення на наступний рік, укладання договорів про медобслуговування, колективних договорів та угод у сфері охорони здоров’я, а також фінансування закладів охорони здоров’я.

Крім того, уряду доручили розробити механізми для забезпечення можливості ефективного застосування державно-приватного партнерства у сфері охорони здоров’я.

Водночас Кабмін має опрацювати питання щодо вдосконалення підходів із визначення умов оплати праці медпрацівників. Зокрема, йдеться про забезпечення розрахунку справедливого співвідношення між заробітними платами медичного персоналу та керівного складу закладів охорони здоров’я.

Новини за темою: Зеленський закликав звільняти чиновників за невиплату зарплат лікарям

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав указ про підвищення мінімальної заробітної плати медичним працівникам. За його словами, документ встановлює орієнтир для мінімальної оплати праці медиків.