Сенат США підтримав тимчасову ініціативу, що дозволить уникнути дефолту

Фото з відкритих джерел

Документ передбачає підвищення ліміту держборгу США на 480 млрд доларів до 3 грудня

Сенат США прийняв тимчасову угоду, яка передбачає можливість збільшення ліміту державного боргу на період до грудня нинішнього року, щоб уникнути загрози дефолту національної економіки США. Голосування у верхній палаті відбулося ввечері четверга, повідомляє "Укрінформ".

Законодавці підтримали законопроект, головним чином, за партійною ознакою. За документ віддали свої голоси 50 демократів, 48 республіканців висловилися проти (двоє сенаторів були відсутні).

Можливість для винесення законопроекту на загальне голосування Сенату виникла після того, як керівництво демократичної і Республіканської партій прийшли до компромісу, який виграв практично два місяці для підготовки нового документа про ліміти державного боргу. Після цього 11 республіканців приєдналися до 50 демократів під час процедурного голосування, щоб уникнути можливості блокування проекту Закону надалі.

Документ передбачає підвищення ліміту держборгу США на $ 480 млрд до 3 грудня. Цей показник був визначений Міністерством фінансів США як мінімально необхідний для задоволення фінансових потреб національної економіки.

Тепер законопроект має пройти голосування в нижній палаті Конгресу США, яка контролюється демократичною більшістю. Очікується, що Палата представників затвердить прийняту Сенатом тимчасову норму. У Білому домі також дали зрозуміти, що президент Байден готовий підписати документ зі свого боку.

Раніше міністр фінансів США Йеллен неодноразово підкреслювала необхідність прийняти до 18 жовтня законопроект, який дозволить підняти ліміт держборгу. Інакше це може призвести до оголошення Штатами економічного дефолту.

Новини за темою: Економіка України відновлюється після кризи, - Шмигаль

Нагадаємо, Міністерство фінансів України погасило останній випуск облігацій зовнішньої державної позики на загальну суму у понад 1 млрд доларів.