Розмір штрафів не буде прив'язаний до прожиткового мінімуму, - Лазебна

Міністр соціальної політики Марина Лазебна Фото з відкритих джерел

Передбачається, що завдяки цьому прожитковий мінімум задовольнитиме потреби

В Україні змінять методологію розрахунку прожиткового мінімуму, внаслідок чого цей показник зможе задовольнити потреби людини. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна в коментарі телеканалу "Дом".

Як розповіла чиновниця, наразі основна проблема полягає в тому, що до прожиткового мінімуму прив'язані розміри штрафів та інших відрахувань. 

"Ми аналізували 180 законодавчих актів, у яких є прив'язка до прожиткового мінімуму, і дивилися, на що її можна замінити. І ми знайшли цю конструкцію. Вирішили залишити цю прив'язку у формуванні основних нарахувань, визначених Конституцією: тільки пенсія, тільки мінімальна зарплата. І прожитковий мінімум для людини має бути реальним і не може бути навіть як розмір у бюджеті. Сума повинна бути вище. А все інше прив'язуємо до базових виплат, щоб у людини не було теж ніяких втрат", - сказала Лазебна.

У зв'язку з цим до Верховної Ради подали 4 законопроекти. "Один про методологію, другий про відв'язання, далі - про базові величини для штрафів і для соціальних виплат, доплат. Ми це все прописали", - висловилася міністр.

Новини за темою: В Україні вартість інтернету і мобільного зв'язку хочуть внести у прожитковий мінімум

Нагадаємо, не так давно уряд затвердив і подав до Верховної Ради законопроект про державний бюджет на 2022 рік. Про те, яким буде прожитковий мінімум і мінімальна зарплата в Україні, - читайте в нашому матеріалі.