Референдум про продаж землі іноземцям очікується протягом трьох років, - Мінагрополітики

Очільник Мінагрополітики України Роман Лещенко

Фото з відкритих джерел

Наразі іноземні інвестори можуть лише орендувати українську землю

В Україні протягом трьох років проведуть загальний референдум, що визначить умови придбання земельних угідь іноземними покупцями. Про це в інтерв’ю розповів Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, передає Rzeczpospolita.

"Зараз землі сільськогосподарського призначення доступні для покупки тільки для фізичних осіб, які є громадянами України. На референдумі, який відбудеться протягом трьох років, буде вирішено питання про покупку іноземцями земель сільськогосподарського призначення", - зазначив він.

При цьому очільник Мінагрополітики додав, що наразі в Україні немає великої кількості іноземних інвесторів.

"Польських інвесторів в українське сільське господарство не так багато, вони в основному інвестують в садівництво, а німецьких та голландських компаній трохи більше. Але це не той масштаб інвесторів, про який ми мріємо", - повідомив Лещенко.

Нагадаємо, що в ніч з 30 на 31 березня депутати ухвалили законопроєкт, згідно з яким в Україні з 1 липня 2021 року запрацює ринок землі. Відтак буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки, а продаж державних та комунальних земель буде заборонено.