Раніше невиконання плану державним органом було неможливе, зараз можна все, - Атаманюк про премії топ-чиновників

pnk.tv

Виписувати премії керівництву, коли центральний орган не виконує план, - це злочин, вважає економіст

Раніше те, що державний орган не виконав план, було неможливе, а зараз можна робити все, що раніше у голову не вкладалося. Так, у 2019 році, коли податкова і митна служби почали не виконувати план, їх керівництво виписувало собі по 600% премії.

Про це в ефірі ток-шоу "Аргумент" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив економіст Юрій Атаманюк.

Гість студії зауважив, що свого часу в окремих відомствах, які не виконували план, керівництво виписувало собі високі премії.

"Що ж до премій та зарплат - це окрема розмова. Пам'ятаєте, як усю громадськість збурила інформація, коли податкова і митна служби стали не виконувати план, і це сталося з вересня 2019 року, у найбільш провальний час на тлі найбільших "скруток" і "схематоза". Це був період Нефьодова і Верланова. І в цей момент ці посадові особи виписували собі по 600% премії", - сказав економіст.

Новини за темою: Уманський: Я надав правоохоронцям конкретну інформацію про "скрутки" з ПДВ, але нічого не змінилося

Юрій Атаманюк вважає такі дії злочинними.

"Це теж є злочином. Я до 2012 року працював у фіскальних органах. Апріорі була норма: якщо якийсь митний або податковий орган не виконує план доходів, то всі працівники цього органу не отримували премію. Один місяць невиконання плану - керівник органу отримував догану, другий місяць - другу догану, після цього - звільнення. Це всі знали, це було, як "Отче наш". А те, щоб весь центральний орган не виконав план, - це було неможливо за всіх президентів, за всіх прем'єрів, за всіх міністрів фінансів і керівництва. Зараз усе можливо, те, що раніше не вкладалося в голову: можна завалити доходи бюджету, можна зупинити енергоблоки атомних станцій, можна, як виявилося, відзвітувати про збитки монопольних державних підприємств, таких як "Енергоатом", "Укрзалізниця", - сказав економіст.

Нагадаємо, як заявив народний депутат України VI-VII скликань Андрій Павловський, у той час, коли високопосадовці отримують мільйони за місяць у державних компаніях, індексація пенсій в Україні становить лише 100 гривень.