Рада подвоїла штрафи за ухилення від сплати податків

Фото з відкритих джерел

Максимальний штраф становитиме 255 тисяч гривень

Верховна Рада прийняла законопроект про посилилення кримінальної відповідальності за умисне ухиляння від сплати податків та зборів. Про це йшлося під час засідання парламенту. Трансляцію вів телеканал UkrLive.

Згідно з документом, розмір штрафів становитиме від 85 до 170 тисяч гривень. Наразі стаття 212 Кримінального кодексу передбачає штрафи у розмірі від 51 до 85 тисяч гривень.

При цьому в разі ухилення від сплати податків за попередньою змовою або у великих розмірах штрафи становитимуть від 170 до 255 тисяч гривень, що також удвічі більше за чинні норми.

Водночас людина, яка ухиляється від сплати податків, може уникнути кримінальної відповідальності, якщо виплатить заборгованість та відшкодує пеню.

Раніше повідомлялося, що з реєстру великих платників податків на 2022 рiк вибули 290 компаній, при цьому додалися 258 нових. Таким чином, реєстр скоротився на 32 компанії.

Новини за темою: "Нафтогаз" сплатив до бюджету 3 млрд грн за ухилення від податків

Нагадаємо, українці за два місяці податкової амністії, яка стартувала 1 вересня, задекларували 111 млн грн. До бюджету від декларування цієї суми надійшло 6 млн грн.