Прикласти лід та не відсмоктувати отруту: У МОЗ розповіли, що робити у разі укусу змії

При укусі змії потрібно терміново звернутися до лікаря та надати постраждалому першу допомогу Фото з відкритих джерел

У разі укусу змії потрібно терміново звернутися до лікаря

У Національній службі здоров'я України розповіли, як потрібно діяти у разі укусу змії. Рекомендації розміщено у Telegram-каналі НСЗУ. 

Зазначається, що після укусу змії необхідно терміново звернутися за медичною допомогою. Для цього потрібно зателефонувати за номером 103 чи самостійно відвезти постраждалого до медичного пункту. 

У відомстві наголосили, що тільки лікар може надати необхідну медичну допомогу і застосувати при необхідності протиотруту. Якщо госпіталізація вимагає певного часу, потрібно терміново надати постраждалому першу допомогу. У НСЗУ рекомендують дотримуватися такого алгоритму:

  • забезпечити спокій та мінімум рухів потерпілого;
  • давати пити багато рідини;
  • звільнити уражену ділянку тіла від одягу, взуття.

Якщо змія вкусила у кінцівку, її потрібно зафіксувати за допомогою імпровізованої шини (дошки, палиці). До приїзду лікаря рекомендовано продезінфікувати рану і накласти стерильну пов'язку.

Новини за темою: На одному з львівських курортів дитина потрапила до реанімації після укусу змії

За можливості, можна прикласти до рани лід, загорнутий у тканину.

При цьому медики закликали громадян у жодному разі не розрізати рану і висмоктувати отруту. Також заборонено припікати рану накладати джгут чи давати постраждалому алкоголь. 

Нагадаємо, кілька днів тому у Львівській області від укусів змій постраждали три людини за добу. Потерпілих доставили до лікарні у стані середньої важкості.