Продовжує рости: Ціна на газ у Європі перевищила 1600 доларів за тисячу кубометрів

Ціна на газ у Європі знову досягла історичного максимуму

Газотранспортна мережа в Європі AP Photo

Ціна на газ в Європі на ранок 6 жовтня перевищила позначку у 1600 доларів за тисячу кубометрів і побила черговий рекорд. Про це свідчать дані лондонської біржі ICE.

У ході торгів вартість листопадового ф'ючерсу на хабі TTF в Нідерландах, після відкриття сьогоднішніх торгів, спочатку вийшла на 1559 доларів за тисячу кубів або 130 євро за МВт/год. Проте згодом ціна різко зросла до 1606 доларів за тисячу кубометрів. 

Зазначимо, що ще вчора ціна на газ на європейському ринку сягнула майже 1250 доларів за тисячу кубометрів, що було попереднім рекордом. 

Раніше повідомлялося, що зростання цін відбувається на тлі низьких запасів у підземних сховищах Європи при скороченні поставок з Росії. Європейські підземні газові сховища заповнені менше ніж на 70%. Слід зазначити, що цей показник на 15% менше середнього рівня за останні п'ять років.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на прес-конференції заявив, що для побутових споживачів в Україні ціни на газ не зміняться, незважаючи на рекордне подорожчання природного газу в Європі. За словами прем'єра, річний тариф діятиме як мінімум до травня 2022 року.