Податки на гральний бізнес: Раді рекомендують ухвалити доопрацьований закон

Верховна Рада IX скликання Слуга Народу/Facebook

Великі виграші пропонується оподатковувати

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді переглянути податки для азартних ігор та лотерей. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради. 

Закон пропонує встановити єдину ставку податку у 10% на дохід, отриманий від організації та проведення азартних ігор та випуску й проведення лотерей. Також передбачається, що суб’єкти господарювання мають сплачувати податок на прибуток за загальною ставкою 18%.

Виграші у понад 8 мінімальних заробітних плат пропонується оподатковувати податком на доходи фізичних осіб та військовим збором. Також планується скасувати потрійну плату за такі ліцензії

  • на діяльність з організації та проведення букмекерської діяльності,
  • на організацію та проведення азартних ігор казино у мережі інтернет,
  • за гральний автомат.

Однак, нульову ставку податку на дохід запроваджувати не будуть. Пропонується, що сплачені потрійні платежі будуть зараховувати організаторам азартних ігор у рахунок майбутніх щорічних платежів за ліцензію.

Новини за темою: Гральний бізнес виробляє людське горе і продукує негатив, – експерт

При цьому вводиться знеособлена звітність для податкових агентів для усунення проблем з утриманням податку на доходи фізосіб з нерезидентів при виплаті належних їм сум виграшів.

Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу доопрацьований законопроект.

Нагадаємо, раніше Державне казначейство підтвердило надходження 23,4 мільйона гривень від видачі першої ліцензії на гральний бізнес.