"Північний потік - 2" буде добудований за певних гарантій, які отримають США, - Якубін

Reuters

Експерт спрогнозував подальшу "долю" української ГТС

"Північний потік - 2" буде добудований за певних гарантій, які отримають США. Проте після завершення будівництва цього проекту українську газотранспортну систему і надалі зможуть використовувати.

Про це в ефірі програми "Міжнародна панорама" з Надією Сасс на телеканалі "Перший Незалежний" заявив кандидат політичних наук Олексій Якубін.

Гість студії, коментуючи ситуацію із добудовою "Північного потоку - 2", зауважив, що, найімовірніше, проект буде завершено за певних гарантій, які отримають США.

"Найімовірніше, "Північний потік - 2" буде добудований, але за певних гарантій, які США отримають, можливо, щодо зрідженого газу, наприклад. Тобто вони будуть наче включені в цей проект. Мені здається, що ось тут є якась точка компромісу, на яку нова Адміністрація буде готова", - сказав Олексій Якубін.

Експерт зазначив, що після завершення будівництва "Північного потоку - 2" українську газотранспортну систему і надалі зможуть використовувати.

Новини за темою: Перемога Росії і поразка Байдена: Зеленський застеріг США від зняття санкцій з "Північного потоку - 2"

"З одного боку, ми розуміємо, що наша газотранспортна система втрачає свій мегаголовний стратегічний характер, але Європа надалі активно збирається нарощувати використання газу, тобто "зелений перехід", як вони називають, у Німеччині, наприклад, газ вважають екологічним типом енергоносіїв. І тому нашу газотранспортну систему надалі можуть використовувати. Принаймні у нас є контракт до 2025 року, це по-перше. "Північний потік - 2" також не відразу вийде на повну потужність. Більш того, якщо Європа надалі нарощуватиме використання газу, американського скрапленого або російського газу, я думаю, що наша система також буде задіяна. Звичайно, це не будуть ті обсяги, які були спочатку, але, я думаю, на 40 млрд або скільки там, якщо буде знову ж таки політична воля нашого керівництва домовлятися, у принципі можна вийти", - сказав Олексій Якубін.

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада прийняла постанову про звернення до Палати Представників і Сенату Конгресу США з проханням перешкодити Росії запустити "Північний потік - 2" шляхом запровадження санкцій. Відповідну заяву підтримали 292 народні депутати.

Також повідомляли, що Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти суден і організацій з Росії, які пов'язані з проектом "Північний потік - 2". До санкційного переліку увійшли 13 російських суден - усі вони беруть участь у реалізації газотранспортного проекту.