Після запуску "Північного потоку - 2" українська "труба" не закриється, - депутат Бундестагу

Депутат Бундестагу Вальдемар Хердт Скріншот

Єдине, що втратить Україна, - це можливість шантажувати Росію тим, що не пропускатиме газ через свою територію, каже Вальдемар Хердт

Після запуску "Північного потоку - 2" українська "труба" не закриється, Україна лише втратить можливість шантажувати Росію тим, що не пропускатиме газ через свою територію.

Про це в ефірі програми "Міжнародна панорама" з Надією Сасс на телеканалі "Перший Незалежний" під час включення заявив депутат Бундестагу Вальдемар Хердт.

Депутат Бундестагу, звертаючись до українських глядачів, зауважив, що "Північний потік - 2", навіть якщо працюватиме на повну потужність, не забезпечить потреби європейців в енергоносіях.

"Тому питання про те, що закриється українська "труба",  взагалі не стоїть на порядку денному. Єдине, що втратить Україна, - це можливість шантажувати Росію тим, що не пропускатиме газ через свою територію. Але якщо дотримуватися всіх нормальних платежів та іншого, то нам і в Україні ще одна "труба" не завадила б. Ми виходимо з атомної енергетики, ми виходимо з вугільної енергетики. У нас єдина можливість якось ще економічно сформувати свій енергетичний кошик - це дешевий російський газ. Тому не варто роздувати навколо "Північного потоку - 2" такі великі політичні дебати. Це взагалі економічна війна між США і Росією. Ми, Німеччина, потрапили просто між двома жорнами", - сказав Вальдемар Хердт.

Новини за темою: "Північний потік - 2" буде добудований за певних гарантій, які отримають США, - Якубін

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада прийняла постанову про звернення до Палати Представників і Сенату Конгресу США з проханням перешкодити Росії запустити "Північний потік - 2" шляхом запровадження санкцій. Відповідну заяву підтримали 292 народні депутати.

Також повідомляли, що Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти суден та організацій з Росії, які пов'язані з проектом "Північний потік - 2". До санкційного переліку увійшли 13 російських суден, які беруть участь у реалізації газотранспортного проекту.