Пік інфляції в Україні припаде на ІІІ квартал, - НБУ

Національний банк України

Shutterstock

Розмір інфляції за результатами року становитиме 8%

В Україні пік інфляційного сплеску цьогоріч припаде на липень-вересень. Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті за квітень, передає прес-служба Національного банку України.

Зазначається, що розмір інфляції за результатами 2021 року становитиме 8%. Пік же припаде на ІІІ квартал через низьку минулорічну базу порівняння. Після цього восени очікується зниження інфляції за рахунок надходження на ринки нового врожаю, вичерпання ефекту від низької бази порівняння для окремих товарів, а також підвищення облікової ставки НБУ.

При цьому стрімке прискорення інфляції на початку поточного року пояснюють подорожчанням продовольчих товарів та палива в світі, а також високим споживчим попитом в Україні.

Повернення показників інфляції до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. прогнозують у першому півріччі 2022 року, а закріплення біля цілі 5% - у наступні роки.

Розмір зростання економіки за підсумками 2021 року прогнозують на рівні 3,8%. У 2022-2023 роках зростання ВВП очікується близьким до 4%. Макропрогноз сформували з припущенням про послаблення карантину червоних зон з травня та збереження формату адаптивного карантину в першому півріччі. В разі такого сценарію від’ємний внесок карантинних обмежень у першій половині року в річний ВВП має становити 0,5–0,6 в. п.

Новини за темою: Національний банк України знову підвищує облікову ставку через сплеск інфляції

Нагадаємо, в березні фактична споживча інфляція в Україні прискорилася до 8,5%. Тоді причинами назвали подорожчання окремих продуктів харчування та палива.