Новини » Економіка Читать эту новость на русском

П’ять прикордонних міст можуть втратити газ після припинення транзиту з РФ

Фото з відкритих джерел

Український маршрут може остаточно втратити транзитні обсяги російського газу

П'ять міст на кордоні з Росією та Молдовою можуть залишитися без газу одразу після припинення транзиту палива з Росію в Європу через територію України. Про це заявив Оператор ГТС України.

Український маршрут може остаточно втратити транзитні обсяги російського газу. 

"Проблема в тому, що газ до них надходить через територію Молдови (Могилів-Подільський, Вінницька обл.) або через газопроводи-відводи, до яких підключені на території Російської Федерації (м. Вовчанськ, Харківська обл., с. Воєводське і смт. Троїцьке, Луганська обл.). Є ризики для частини прикордонних споживачів Одеської області, які отримують газ з території Молдови", - йдеться у повідомленні.

Крім того, після припинення транзиту значно обмежиться здатність України імпортувати газ з європейських країн.

Новини за темою: "Газпром" підвищив обсяги транзиту газу через Україну до максимальних

"Нам буде недоступний віртуальний реверс, який цього року забезпечив майже 90% імпорту газу до України. Натомість Європа ймовірно втратить можливість користуватись українськими сховищами газу, у яких, нагадаємо, в 2020 році зберігалось близько 10 млрд куб. м газу європейських компаній", - йдеться в повідомленні.

Оператор ГТС України зазначив, що йому доведеться змінити режим роботи з транзитного на обслуговування внутрішніх маршрутів. 

Нагадаємо, нещодавно Німецьке Федеральне мережеве агентство підтвердило, що Україна буде допущена до процесу сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2". Однак в України не буде права вето.