Опалювальний сезон під загрозою через борги облгазів, - Оператор ГТС

Фото з відкритих джерел

Загальна сума боргів перевищила 9 млрд грн

Борги облгазів збільшилися до загальної суми в 9,2 млрд грн, що ставить під загрозу стабільне проходження опалювального сезону. Про це повідомила прес-служба Оператора ГТС України.

Зазначається, що лише впродовж липня обласні та міськгази заборгували 137 млн грн за газ, відібраний із магістральних газогонів для власних виробничо-технологічних витрат.

Попри це, частина облгазів продовжує практику несанкціонованих відборів газу з газотранспортної системи.

Зокрема, минулого місяця борг "Донецькоблгазу" зріс на 66 млн грн - до 1,1 млрд грн. Крім того, до 0,6 млрд грн зросла заборгованість "Тернопільміськгазу". У липні борг останнього збільшився на майже 13 млн грн. Ці компанії не розраховуються за газ систематично і є одними з найбільших боржників, які протягом багатьох місяців не сплачують за відібраний газ.

Також зросли борги в "Кіровоградгазу" (+25 млн грн), "Херсонгазу" (+15 млн грн) та "Мелітопольгазу" (+6 млн грн). При цьому найбільшими боржниками Оператора ГТС залишаються облгази групи РГК, чий сукупний борг становить 6,7 млрд грн.

Новини за темою: НКРЕКП анулювала ліцензію "Донецькоблгазу"

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає реструктуризацію  боргів, що виникли на рахунках теплокомуненерго, газзбутів та облгазів за блакитне паливо. Розрахункову дату перенесли з 1 липня 2016 року на 1 червня 2021 року.