Офіційна інфляція в Україні – чудова, а реальна – значно більше 10%, – політичний експерт

Ростислав Балабан Фото з відкритих джерел

Офіційна інфляція в Україні є просто чудовою, але реальна – значно більше 10%.

Про це в ефірі програми "Український Формат" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

Експерт прокоментував підвищення пенсій українським пенсіонерам з 1 березня, зазначивши, що навіть половина із них не отримають обіцяні урядом доплати.

"Насправді я спілкуюся з пенсіонерами, і люди вже рахують. По інформаційних каналах надійшла інформація про підвищення пенсій на 10%. Ось ці 300 гривень – це якраз масова пенсія 3 тисячі гривень. Тобто 10% – це і є ті 300 гривень. Люди вважають, чекають, що вони їх отримають. Але ми, ті, хто ходить у магазини, щось купує, розуміємо, що інфляція, реальна, бо офіційна є просто чудовою, але реальна інфляція значно більше 10%", – сказав Ростислав Балабан.

Разом з тим він додав, що підвищення пенсій до того рівня, який сьогодні впроваджує уряд, мали реалізувати ще минулого року.

"Тобто ті 10% ми з’їли ще минулого року", – прокоментував Балабан.

Новини за темою: Індексація пенсій в Україні: Хто залишиться без надбавки з 1 березня

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про підвищення виплат пенсіонерам з 1 березня на 11%. Індексація пенсій торкнеться щонайменше 8 мільйонів громадян.

Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко заявив, що влада, замість того щоб допомогти літнім людям, шукає спосіб, як самоусунутися від вирішення цієї проблеми.