Новий 2021 рік: У Мінекономіки розповіли, що буде із цінами у перші місяці

Мінекономіки дало прогноз щодо цін у 2021 році Фото з відкритих джерел

За даними відомства, січневий локдаун знизить витрати на боротьбу з коронавірусом

З 1 січня 2021 року споживчі ціни в Україні не зазнають суттєвих змін, вони складатимуться з урахуванням стандартних чинників впливу. Про це йдеться в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Мінекономіки.

Як зазначається, упродовж I кварталу 2021 року ціни внутрішнього ринку знаходитимуться під впливом підвищення тарифів на електроенергію та природний газ. Вирішальну місію матиме сезонність продовольчого ринку.

Згідно з документом, витрати, призначені для ліквідації пандемії COVID-19, зменшаться через введення двотижневого локдауну з 8 січня.

Експерти прогнозують, що курс валюти залишатиметься стабільним.

"Передбачувана і стримана динаміка обмінного курсу гривні загалом не спотворюватиме ціноутворення на споживчому ринку", - зазначили в Мінекономіки.

Новини за темою: Киянам готують підвищення ціни на воду: На скільки підскочить тариф

Раніше повідомлялося, що в Україні суттєво зросли ціни на продукти. Зокрема, за 1 кг мандарин українці тепер заплатять близько 38 грн, вартість огірків становить понад 43 грн. Червоні помідори зросли у ціні на 20% - за 1 кг 23,5 грн. На початку року також очікується подорожчання хліба на 1-1,5 грн.