НБУ зберіг облікову ставку на рівні 7,5%, попри стрибок інфляції

Фото з відкритих джерел

НБУ перервав цикл підвищення ставок, розпочатий у березні

Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 7,5% річних з 18 червня 2021 року. Про це повідомив голова НБУ Кирило Шевченко під час брифінгу

У травні зростання споживчих цін сягнуло 9,5% у річному вимірі. Шевченко наголосив, що прискорення динаміки цін пов'язано з тенденціями на світових товарних ринках. Зокрема, цьому сприяло подорожчання природного газу та соняшникової олії. Однак наразі посилення фундаментального тиску інфляції більше, ніж прогнозувалося, не спостерігається.

Новини за темою: Пік інфляції в Україні припаде на ІІІ квартал, - НБУ

Шевченко запевнив, що Нацбанк готовий і надалі  підвищувати облікову ставку, якщо більш істотне посилення фундаментального тиску інфляції та погіршення очікувань становитимуть загрозу для досягнення інфляційної цілі 5% у 2022 році.

"Наступне рішення щодо облікової ставки ухвалюватимуть,  враховуючи оновлений макроекономічний прогноз, який буде опубліковано у липні 2021 року", - додав голова НБУ.

Нагадаємо, раніше НБУ повідомив, що фактичний показник інфляції у квітні на рівні 8,4% у річному виразі був нижчим, ніж прогнозований.