НБУ підписав меморандум з Visa і Mastercard: Комісії почнуть знижуватися

НБУ підписав меморандум з Visa і Mastercard Фото з відкритих джерел

Visa і Mastercard звернулися до Антимонопольного комітету України із заявою про надання дозволу на узгоджені дії

Національний Банк України підписав меморандум з міжнародними платіжними системами Visa і Mastercard. Підписанти працюватимуть над конкуренцією на платіжному ринку України. Про це повідомляє прес-служба НБУ. 

Зокрема, був узгоджений підхід до поступового зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій (інтерчейндж). Це дозволить знизити вартість безготівкових операцій та сприятиме розвитку конкуренції. Крім того, на платіжному ринку можуть з'явитися нові інструменти безготівкових розрахунків. 

Для цього компанії Visa і Mastercard звернулися до Антимонопольного комітету України із заявою про надання дозволу на узгоджені дії.

Новини за темою: В Україні змінили процедуру платежів з QR-кодом: Як це працюватиме

Після отримання такого дозволу вони почнуть поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж, зокрема комісії повинні складати:

  • з 01.07.2021 - не більше 1,20%;
  • з 01.07.2022 - не більше 1,00%;
  • з 01.07.2023-не більше 0,90%.

Новини за темою: В Україні можуть запустити Stripe і PayPal: Що відомо про платіжні системи та у чому їх профіт

В НБУ переконані, що це допоможе скоротити частку тіньової економіки і сприятиме зростанню надходжень до бюджету в результаті цифровізації платежів. 

Меморандум відкритий для приєднання будь-якими іншими платіжними організаціями платіжних систем та іншими учасниками ринку.

Нагадаємо, раніше у Національному банку заявляли про намір розширити можливості застосування корпоративних платіжних карток.