Нацбанк зобов'язав фінансові компанії та ломбарди вказувати реальні процентні ставки за кредитами

Фото з відкритих джерел

Відповідні постанови набувають чинності відзавтра, 14 липня

Сьогодні, 13 липня, Національний банк України погодив Правила розрахунку небанківськими фінансовими установами загальної вартості кредиту для споживача і реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит з вимогами законодавства. Відповідні постанови правління набувають чинності відзавтра, 14 липня. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Згідно постанов правління, передбачено внесення змін до редакції договорів з метою спрощення їх розуміння споживачем.

"Правила встановлюють методику розрахунку небанківськими фінансовими установами загальної вартості кредиту для споживача, реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит", - йдеться в повідомленні.

При цьому небанківські фінансові установи зобов'язані до 14 серпня привести свою діяльність у відповідність до вимог цієї постанови.

"Це дозволить гармонізувати правила чинного законодавства України. Нагадаємо, що банки застосовують такі ж підходи до розрахунку ключових показників вартості споживчого кредиту з червня 2017 року. Отже, всі кредитодавці будуть застосовувати єдині підходи до розрахунку загальної вартості кредиту для споживача і реальної річної відсоткової ставки за договором про споживчий кредит", - зазначили в НБУ.

Також Нацбанк вніс відповідні зміни в Правила розрахунку банками загальної вартості кредиту для споживача і реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит.

Раніше Національний банк України схвалив порядок нагляду за додержанням кредиторами та колекторськими компаніями законодавчих вимог. А минулого тижня НБУ встановив тариф у розмірі 24 тис. грн для компаній, які не є фінансовими установами та подають заяву для реєстрації як колекторської компанії.