Наступного року бюджетні видатки на охорону здоров'я зростуть до 224 млрд грн, - Мінфін

Зі 128 млрд грн у 2019 році вони зросли до 198 млрд грн у поточному році

Фото з відкритих джерел

В Україні бюджетні видатки на охорону здоров’я постійно зростають. Зі 128 млрд грн у 2019 році вони зросли до 198 млрд грн у поточному році, а на 2022 рік планується збільшення цих видатків до 224 млрд гривень. Про це з повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев, передає пресслужба Мінфіну.

"Збільшується частка фінансування сфери охорони здоров’я через програму медичних гарантій з 58% у 2019 році до понад 70% у 2022 році. Ми очікуємо, що найближчим часом цей показник продовжить зростати і все більше медичних послуг для населення буде замовляти НСЗУ в рамках програми медичних гарантій", ‒ зазначив Єрмоличев.

У Міністерстві зазначили, що наступного року у проекті бюджету закладені такі пріоритетні напрями розвитку системи охорони здоров’я:

- програма медичних гарантій ‒157,5 млрд грн;

- надання високоспеціалізованої медичної допомоги та централізована закупівля ліків ‒ 19,1 млрд грн;

- розвиток системи громадського здоров’я, зокрема закупівля вакцин від COVID-19, ‒ 6 млрд грн;

Новини за темою: Мінфін продав державних облігацій на 5 млрд грн і знову підняв ставки

- придбання спеціалізованого медичного обладнання – 2,7 млрд грн;

- підтримка регіональних закладів охорони здоров’я – 2,4 млрд грн;

- продовження розвитку трансплантації в Україні, що дозволяє зменшити кількість пацієнтів, які направляються на лікування за кордоном.

"Для Мінфіну завжди пріоритетом є ефективність використання бюджетних коштів. Для сфери охорони здоров’я ‒ це означає якість і доступність медичних послуг для громадян як у великих містах, так і у селах. Також важливим завданням є долучення до програми медичних гарантій загальнодержавних закладів охорони здоров’я для створення єдиного медичного простору", ‒ зауважив заступник міністра фінансів Єрмоличев.

Нагадаємо, Рахункова палата виявила додаткові резерви доходів, не враховані у проекті державного бюджету на 2022 рік, загалом на 32,7 млрд грн.