Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Народні депутати розблокували підписання закону про фонд гарантування для аграріїв

Фото з відкритих джерел

Парламент не підтримав жоден із трьох "блокуючих" проектів постанов

Народні депутати України розблокували підписання закону про створення фонду часткового гарантування кредитів для аграріїв. Про це повідомляє "Уніан".

Як зазначається, парламент не підтримав жоден з трьох "блокуючих" проектів постанов, якими пропонувалося скасувати рішення парламенту від 4 листопада про прийняття закону "Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві" (№3205-2).

За ці проекти голосували 49, 52 і 54 народних депутатів при необхідному мінімумі 226.

Згідно з регламентом парламенту, голова Верховної Ради має можливість підписати цей закон і відправити його на підпис президенту України.

Нагадаємо, 4 листопада 2021 року Верховна Рада прийняла закон про створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Метою діяльності фонду є підтримка малих і середніх суб'єктів підприємництва, які здійснюють діяльність у сільському господарстві (у власності та/або користуванні яких знаходяться землі сільськогосподарського призначення в обсягах, що не перевищують 500 гектарів), та які здійснюють первинне виробництво сільськогосподарської продукції, шляхом гарантування виконання зобов'язань таких суб'єктів підприємництва за кредитними договорами з метою створення умов для стабільного функціонування сільського господарства в Україні.

Новини за темою: Аграрії зможуть отримати субсидію на розвиток сімейних ферм, - Шмигаль

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що українські аграрії зможуть отримати субсидію в сумі 5 тисяч гривень на гектар для розвитку невеликих сімейних ферм. Водночас загальна сума не перевищуватиме 100 тисяч гривень на одне господарство.

Раніше президент України Володимир Зеленський підписав закон про зниження до 14% ПДВ для аграріїв.