Новини » Економіка Читать эту новость на русском

МВФ виділив кредит Україні в сумі 700 мільйонів доларів

Крім того, МВФ продовжив термін дії програми Stand-By, яка закінчується в грудні 2021 року, ще на шість місяців

Фото з відкритих джерел

Рада директорів Міжнародного валютного фонду прийняла рішення про перший перегляд програми Stand-By з Україною. Фонд також виділяє транш кредиту на 500 млн спеціальних прав запозичення (SDR), що становить близько 700 млн доларів. Про це з посиланням на заяву МВФ повідомляє "РБК-Україна"

"Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) завершила сьогодні перший огляд економічних показників України відповідно до 18-місячної угоди про резервне кредитування (SBA), яка була схвалена 9 червня 2020 року. Завершення огляду дозволяє владі виділити суму, еквівалентну приблизно 699 мільйонам доларів США, внаслідок чого загальні виплати в рамках чинного SBA становитимуть приблизно 2,8 мільярда доларів США", - йдеться у повідомленні.

Крім того, МВФ продовжив термін дії програми Stand-By, яка закінчується в грудні 2021 року, ще на шість місяців.

Новини за темою: Верховна Рада підсилила незалежність НБУ для продовження співпраці з МВФ

Правління також схвалило продовження угоди про резервне кредитування до кінця червня 2022 року та перерозподіл виплат за програмою, а також запит влади України про відмову від недотримання критерію ефективності грудня 2020 року щодо гарантованого державою боргу у світлі вже вжитих коригуючих дій.

Зазначається, що кошти від МВФ мають допомогти українській владі впоратися з наслідками шоку, викликаного COVID-19, підтримати відновлення економіки та просунути реформи.

Раніше повідомлялося, що курс гривні в Україні залишається відносно стабільним, але під кінець року завжди трапляються передноворічні гойдалки. Про те, яким буде курс національної валюти до кінця листопада і як він може змінитися наприкінці цього року, - читайте в нашому матеріалі.