МВФ: Світова економіка втратить понад 5 трильйонів доларів протягом наступних п’яти років у разі провалу вакцинації

Фото з відкритих джерел

За словами директора-розпорядниці МВФ Крісталіни Георгієвої, наразі вкрай важливо активізувати зусилля щодо глобальної вакцинації

Світова економіка втратить до понад 5 трильйонів доларів упродовж наступних п’яти років, якщо міжнародні зусилля щодо вакцинації 70% населення до середини 2022 року будуть провалені. Про це сказала в середу під час прес-конференції у Вашингтоні директор-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє "Укрінформ".

"Ми все ще можемо досягнути мети, яку визначили – вакцинувати щонайменше 40% людей у кожній країні до кінця цього року й 70% до середини 2022-го", - наголосила Георгієва.

Вона зауважила, що цю мету, крім МВФ, поділяють також Світовий банк, ВООЗ та Світова організація торгівлі.

"Якщо ми виявимося неспроможними і ситуація з COVID-19 отримає триваліший вплив, це може стримати (глобальне, – ред.) економічне відновлення та призвести до втрат світового ВВП у розмірі 5,3 трильйона доларів протягом наступних п'яти років", - підкреслила Георгієва.

Тож, за її словами, наразі вкрай важливо активізувати зусилля щодо глобальної вакцинації, особливо в країнах з економікою, що розвивається, де щеплення отримали в середньому менше 5% населення. Крім того, вона підкреслила, що необхідно усунити суворі фінансові обмеження, які стримують поширення вакцини.

Георгієва підкреслила, що вакцинація є лише одним із трьох головних пріоритетів у зусиллях МВФ щодо подолання наслідків пандемії та відновлення економічного зростання. Інші два полягають у необхідності адаптування економічної політики до мінливих умов пандемії, а також прискорення трансформації світової економіки, що визначено в Порядку денному глобальної політики, представленому МВФ у середу.

Новини за темою: "Післяковідна" економіка: Як в ЄС планують оподатковувати бізнес і наслідки для України

Нагадаємо, за словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, економіка країни відновлюється після кризи.