МВФ очікує більшого прогресу від України для виділення траншу

Про це заявив представник МВФ Джеррі Райс

Актуальна правда

Міжнародний валютний фонд (МВФ) залишається в стані переговорів з Україною і очікує більшого прогресу для виділення другого траншу за програмою stand by. Про це сказав представник МВФ Джеррі Райс на традиційному брифінгу у Вашингтоні в четвер, пише "Інтерфакс-Україна".

Він нагадав, що серед основних тем залишаються збереження незалежності Нацбанку і продовження політики гнучкого обмінного курсу, середньострокова фіскальна стабільність, боротьба з корупцією і поліпшення корпоративного управління.

МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR 3,6 млрд (близько 5 млрд доларів) із негайним виділенням 2,1 млрд доларів першого траншу.

Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року - із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня - наступного. Розміри другого і третього траншу - по 700 млн доларів, третього – 560 млн доларів і заключного четвертого - 980 млн доларів. Передбачалося, що віртуальна місія з першого перегляду програми буде працювати 13-23 липня, проте цей план був порушений.

Віртуальна місія з першого перегляду програми stand-by в середині лютого завершилася без рекомендації про виділення другого траншу, а глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність додаткових дискусій і більшого прогресу з боку України.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в Мінфіні новий транш від МВФ очікують у вересні.