Міжнародні резерви України у липні зросли на 2,1%

НБУ

Станом на 1 серпня резерви становили 28,95 млрд доларів

Міжнародні резерви України протягом минулого місяця зросли на 2,1%, насамперед через дорозміщення єврооблігацій та купівлю валюти на міжбанку. Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Зазначається, що в липні динаміку резервів визначили операції з управління держборгом, операції на міжбанку та переоцінка фінансових інструментів.

Валютні надходження на користь українського уряду становили 665,8 млн доларів. Із них 525,8 млн доларів надійшли від дорозміщення єврооблігацій, а 140 млн доларів в еквіваленті - від розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

При цьому на обслуговування та погашення державного боргу у валюті спрямували 416,9 млн доларів. Зокрема, 368,9 млн доларів - на ОВДП, а решту - на виконання інших валютних зобов’язань.

Протягом перших тижнів липня міжбанківський ринок здебільшого був збалансованим. В окремі дні  пропозиція переважала над попитом, тому регулятор викупив 188 млн доларів і поповнив резерви. 

Водночас унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют відбулася переоцінка фінансових інструментів. Таким чином, у липні їхня вартість зросла на 156,5 млн дол.

Станом на 1 серпня міжнародні резерви України становили 28,95 млрд доларів. Поточний обсяг покриває 4,1 місяця майбутнього імпорту. Це вважається достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду й НБУ.

Новини за темою: У НБУ оцінили відтік інвестицій за півроку

Нагадаємо, протягом червня Національний банк України купив на міжбанківському валютному ринку 682,8 млн доларів і продав 99,5 млн доларів. Тоді інтервенції на міжбанку відновили після паузи у квітні - травні.