Мінсоцполітики назвало категорії українців, які переведуть на накопичувальну пенсію

Фото з відкритих джерел

Учасниками системи будуть офіційно працевлаштовані люди

В Україні другий рівень пенсійної системи буде обов'язковим, але не для всіх. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю "Українським новинам".

За словами чиновниці, учасниками системи будуть офіційно працевлаштовані люди - застраховані особи. Вони матимуть власні пенсійні накопичувальні рахунки, куди будуть відраховуватися кошти з зарплати.

При цьому Лазебна розповіла, що Мінсоцполітики пропонувало дозволити людям старше 50 років самостійно вирішувати, чи переходити на накопичувальну систему. Але поки це залишається неврахованим.

"За пропозицією нашого міністерства включили до участі у накопичувальній системі людей, які виконують важливі соціальні функції та отримують у зв’язку з цим різні види допомоги та грошового забезпечення від держави (особи у декреті або доглядають непрацездатних родичів, вихователі дитячих будинків сімейного типу та інші)", - сказала урядовець.

Лазебна пояснила, що такі особи мають низькі доходи, а внаслідок цього - низькі пенсії із солідарної системи, тому їх переведуть на накопичувальну систему.

Водночас фізичні особи-підприємці, особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, члени фермерського господарства братимуть участь у системі на добровільній основі.

Новини за темою: Накопичувальні пенсії на порозі: Подробиці законопроекту про накопичувальну пенсійну систему

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів затвердив Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку як орган ліцензування у системі накопичувального пенсійного забезпечення. Як розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, уряд продовжуватиме пенсійну реформу і створюватиме ефективні механізми фінансових накопичень.