Міненерго пропонує знизити тариф на електроенергію за рахунок відмови від ремонту мереж, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Вартість електроенергії можуть знизити до 1,44 грн/кВт-год

Міністерство енергетики розробило проект постанови, яка передбачає зниження тарифу на електроенергію для населення на 24 коп./кВт-год за рахунок вилучення в обленерго коштів на ремонт електромереж. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на відповідний документ.

Зазначено, що тариф у розмірі 1,44 грн/кВт-год пропонується встановити для всіх категорій споживачів незалежно від рівня доходу і споживання за місяць. Така норма може діяти до 30 квітня 2022 року.

Фінансування тарифу передбачено за рахунок компаній "Енергоатом" і "Укргідроенерго", а також за рахунок коштів, призначених для ремонту ліній електропередачі.

Таким чином, "Енергоатом" буде зобов'язаний продавати електроенергію по 15 коп./кВт-год, "Укргідроенерго" - по 1 коп./кВт-год, а всі обленерго мають компенсувати різницю між ринковою ціною і пільговим тарифом за рахунок своїх інвестиційних програм.

Новини за темою: Борги на ринку електроенергії досягли майже 37 млрд, - Буславець

Нагадаємо, до 24 серпня уряд має визначити розмір тарифів на електроенергію для різних верств населення. За словами прес-секретаря президента України Сергія Никифорова, не буде різкого зростання тарифів.