Міненерго попросило НКРЕКП заборонити імпорт електроенергії з Білорусі, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Заборона імпорту не призведе до дефіциту електроенергії найближчим часом

Міністерство енергетики України офіційно звернулося до НКРЕКП з проханням заборонити імпорт електроенергії з Білорусі. Про це повідомляє Vesti.ua з посиланням на джерело у Кабміні. 

Зазначається, що відмова від імпорту не позначиться на тарифах в Україні та не загрожує дефіцитом електроенергії. Однак у випадку нестачі внутрішніх генеруючих потужностей Україні доведеться звернутися до зовнішніх продавців, серед яких - Росія. 

"Дефіциту зараз не буде. Зараз сприятливий час в енергетичному плані. Зима вже пройшла, а літо ще не настало. Україна хотіла відмовитися від імпорту з Білорусі навіть без цієї історії з літаком, він зараз нам не потрібен", - зазначив експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич. 

Новини за темою: Україна планує обмежити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на 4 місяці

За його словами, енергосистема України зможе самостійно працювати до літніх піків.

"Якщо всі почнуть включати кондиціонери, то дефіцит може виникнути. Звичайно, якщо дефіцит не усунути, то ціни на всі пов'язані продукти можуть піднятися", - спрогнозував експерт. 

Марунич додав, що електроенергію з Білорусі купували великі підприємства через трейдерів. Тепер зробити це буде складніше.

"Потрібно буде купувати в іншого джерела або навіть у Росії", - зазначив Дмитро Марунич. 

Новини за темою: В Україні з 1 липня подорожчає електроенергія: Якою буде ціна

Нагадаємо, напередодні депутати Верховної Ради закликали українську владу припинити імпорт електроенергії з Білорусі у зв'язку із затриманням опозиціонера Романа Протасевича.