Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Міненергетики: До кінця цього року Україна отримає ще вісім суден з вугіллям

Фото з відкритих джерел

Розвантажено пів судна Panamax, яке є першим із семи законтрактованих ДТЕК суден із вугіллям із США та Колумбії

До кінця 2021 року до України прибудуть ще вісім суден з вугіллям, що дозволить забезпечити безперебійні поставки на ТЕС. Про це розповів міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє "Суспільне".

Станом на понеділок, 22 листопада, розвантажено пів судна Panamax, яке є першим із семи законтрактованих ДТЕК суден із вугіллям із США та Колумбії прибуло у суботу, 20 листопада, до порту "Південний" та призначене для потреб державних ТЕС "Центренерго". За словами Галущенка, вже розвантажено щонайменше 30 тисяч тонн вугілля. Воно піде Центренерго на Вуглегірську станцію.

"Ми очікуємо, що завтра — з середи (23—24 листопада, — ред.) воно ритмічно почне постачатися. Насправді це судно, яке було законтрактовано ДТЕК, але воно було оплачене Центренерго. А компанія виступила як посередник і за це теж заробила", — сказав міністр.

Відповідаючи на запитання Суспільного, Галущенко уточнив, що до кінця року Центренерго розраховує отримати ще два судна із вугіллям, які законтрактувало "Центренерго" і шість — "ДТЕК". Коментуючи законтрактовані приватними компаніями кораблі, Галущенко сказав: "Зрозумійте, довкола цих кораблів дуже багато розмов, їх там 6-7. Це умовно.. Нам же контракти ніхто не покаже на ці кораблі, ми виходимо з тієї інформації, яку нам дають... Ми можемо бачити, яке судно, як воно називається, і трекером (спостерігати - ред.), як воно рухається, бачимо, що порт чекає судно в такі дати".

За його словами, важливо, щоб постачання вугілля йшло ритмічно: "Ми контролюємо ситуацію повністю з точки зору логістики. Важливо з точки зору можливості портів приймати і розвантажувати швидко. Ми намагаємося максимізувати потужності для цього. І дуже важлива залізниця, яка швидко і оперативно реагує на все, що потрібно для енергетики".

"Ми розуміємо, що сьогодні "Центренерго" — це єдина державна теплова генерація. Але оскільки більшість — це приватні компанії, то, безумовно, ми спілкуємося з ними кожен день, через день, намагаємося дивитися, моніторимо кораблі з назвами, з конкретним рухом і часом прибуття", — додав міністр.

Новини за темою: Україна купуватиме вугілля в США, - Шмигаль

Нагадаємо, нещодавно очільник парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що Росія призупинила поставки вугілля з Казахстану в Україну. Технічне блокування відбувається на російській залізниці, яка не підтверджує проїзд вагонів з цим вугіллям через РФ.

Своєю чергою, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна домовилася зі США про постачання вугілля. Уряд провів нараду щодо оплати і закупівлі наступних партій вугілля в грудні 2021 - лютому 2022 років.

Зазначимо, 21 листопада в Україну прибуло перше судно з вугіллям зі США.