Куди спрямують новий транш від МВФ: У Мінекономіки відповіли

Гроші будуть спрямовані передусім на утримання фінансової стабільності та боротьбу з наслідками COVID-19 в Україні

В Україні протягом осені очікується незначне зростання курсу долара відносно гривні Фото з відкритих джерел

Новий транш МВФ на суму 700 млн доларів буде спрямовано передусім на утримання фінансової стабільності та боротьбу з наслідками COVID-19 в Україні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прерший віце-прем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

"Рішення про черговий транш Рада директорів МВФ ухвалила після результатів детального аналізу фінансово-економічної ситуації в країні та дій української влади щодо подолання наслідків пандемічної кризи", - зазначила Свириденко.

Позитивному рішенню ради директорів МВФ щодо траншу, за її словами, передував значний прогрес, який продемонструвала держава у реалізації низки структурних реформ, зокрема у судовій сфері, антикорупційній політиці, посилення незалежності Національного банку України.

Новини за темою: Україна пообіцяла МВФ до кінця року вакцинувати від коронавірусу 17 млн громадян

Свириденко додала, що загальний обсяг коштів, виділених Україні Міжнародним валютним фондом у межах програми Stand-by, становить майже 2,8 мільярда доларів США.

Нагадаємо, Україна отримала другий транш від МВФ у розмірі майже 700 млн доларів.

Президент України Володимир Зеленський подякував раді директорів Міжнародного валютного фонду за позитивне рішення щодо перегляду програми Stand-By з Україною. Також він розповів, на що підуть гроші, виділені Україні.

Як заявив міністр фінансів України Сергій Марченко, загалом українська влада розраховує на декілька траншів кредиту МВФ до червня 2022 року. І ці кошти вже закладені до проекту держбюджету.