В уряді пояснили, хто зможе безкоштовно їздити по концесійних дорогах в Україні

Фото з відкритих джерел

Всього виділено три пільгових категорії

Наприкінці 2020 року Міністерство інфраструктури України назвало дороги, які будуть передані в концесію. У число потенційно платних увійшли шість ділянок в різних куточках країни. Всі вони будуть побудовані на гроші інвесторів. Можливий обсяг вкладень складе 2 млрд гривень, передає "Автоцентр".

З вартістю проїзду теж вже визначилися. За словами Владислава Криклія, ставка плати за кожен кілометр проїзду по таким дорогам буде обчислюватися в євро. Її розмір напряму залежатиме від типу транспортного засобу і варіюватися від 0,23 до 0,133 євро.

Тепер же опублікували список осіб, які зможуть пересуватися на даних дорогах безкоштовно.

Список узгодять з кожним концесіонером окремо, і всі досягнуті домовленості внесуть в договір.

Згідно з прийнятою постановою, безкоштовний проїзд по концесійним дорогах дозволяється:

  • транспортним засобам, що належать фізичним особам, фізичним особам-підприємцям, юридичним особам всіх форм власності в разі виникнення стихійного лиха, катастрофи, епідемії, епізоотії;
  • транспортним засобам, що використовуються органами державної влади, підрозділами Міноборони, Держприкордонслужби, Нацгвардії, Нацполіціі, ДСНС та швидкої медичної допомоги на умовах, визначених концесіонером відповідно до договору;
  • додатковим категоріям ТС відповідно до концесійним договором.

У відомстві не виключають ймовірність того, що плату за пільгові категорії громадян або використання цих доріг в разі стихійних лих або катастроф будуть погашати з бюджету країни.

Також в Мінінфраструктури нагадали, що всі концесійні дороги матимуть безкоштовні траси-дублери. Тобто кожен житель України зможе вибрати, якою дорогою пересуватися.

Новини за темою: Україна піднялася на 20 позицій у рейтингу якості доріг Індексу процвітання

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України схвалив постанову, якою встановив максимальний розмір плати за разовий проїзд дорогами, побудованими на умовах концесії.