Кабмін звільняє від ПДВ ввезене в Україну обладнання для виготовлення вакцин та лікарських засобів для лікування COVID-19

Фото з відкритих джерел

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, це надасть можливість Україні забезпечити внутрішню потребу в необхідних препаратах

Уряд звільняє від ПДВ ввезене в Україну обладнання для виготовлення вакцин та лікарських засобів, необхідних для лікування COVID-19. Таке рішення ухвалили в Кабінеті міністрів України, повідомляє прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

"Сьогодні ухвалили рішення, яке дозволить українським компаніям активізувати процес створення власних виробничих потужностей, збільшити інвестиції в дослідження та розробки", - написав Шмигаль.

За його словами, для держави – це можливість забезпечити внутрішню потребу в необхідних препаратах та не залежати від волі інших країн щодо їх поставок.

Новини за темою: Майже 40% дорослих українців уже отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, - Ляшко

Нагадаємо, у вересні цього року Верховна Рада прийняла за основу проект закону № 5547 "Про лікарські засоби", який регулює торгівлю й виробництво медичних препаратів в Україні, а також їхню рекламу.

Відтак законопроект регулює створення, фармацевтичну розробку, доклінічні дослідження, клінічні випробування та дослідження, державну реєстрацію лікарських засобів, виробництво, призначення, застосування, імпорт, оптову та роздрібну торгівлю, дистанційну торгівлю, контроль якості, здійснення фармаконагляду та визначення прав та обов'язків юридичних і фізичних осіб.