Кабмін виділив 13 мільйонів на житло для внутрішньо переміщених осіб

Фото з відкритих джерел

Уряд також затвердив додаткову субвенцію для місцевих бюджетів у розмірі 283 млн грн на поліпшення житлових умов для ветеранів - внутрішньо переміщених осіб, які дістали поранення та інвалідність під час захисту держави

Кабінет міністрів України виділив 13 млн грн на житло для внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у телеграм-каналі, передає "Укрінформ".

"Ще понад сотню внутрішньо переміщених осіб зможуть отримати нові домівки. Кабінет Міністрів підтримав рішення про виділення на ці потреби додаткових 13 млн грн", - написав Шмигаль.

За його словами, уряд також затвердив додаткову субвенцію для місцевих бюджетів у розмірі 283 млн грн на поліпшення житлових умов для ветеранів - внутрішньо переміщених осіб, які дістали поранення та інвалідність під час захисту держави.

Як повідомляла раніше віце-прем‘єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, програму придбання житла для внутрішньо переміщених осіб за рахунок співфінансування з державного та місцевих бюджетів продовжать щонайменше на три роки. Зокрема, у 2022 році планують витратити на неї 125 мільйонів гривень, таку ж суму виділено з держбюджету цього року для придбання житла переселенцям.

Новини за темою: Переселенці зможуть подати заяви на допомогу через "Дію"

Нагадаємо, Кабінет міністрів України виділив майже 22 мільйонів гривень на придбання житла для внутрішньо переміщених осіб. За рахунок цих коштів планується придбати 53 об’єкти нерухомості та провести ремонт 13 об’єктів для тимчасового проживання приблизно 242 внутрішньо переміщених осіб.

Кошти субвенції отримають 11 областей. Крім того, передбачається придбання двох комплексів обладнання для оформлення та видачі паспортів громадянина України для центрів надання адміністративних послуг.

Зазначимо, в Україні на обліку перебувають 1 467 720 внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих територій. Найбільше переселенців перебувають на обліку в Донецькій та Луганській областях, а також у Києві.

Раніше президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає обмеження розміру відсотків за кредитами та позиками для внутрішньо переміщених осіб.