Кабмін у 2022 році спрямує мільярд гривень на покращення якості питної води в Україні

Фото з відкритих джерел

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, значний відсоток систем централізованого водопостачання в регіонах має зношений стан, що погано впливає на якість води

Кабінет міністрів України у 2022 році планує спрямувати 1 млрд гривень із бюджету на фінансування програми з покращення якості питної води в країні. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "Інтерфакс-Україна".

"У проекті бюджету на 2022 рік планується спрямувати 1 млрд грн на програму "Питна вода України". Значний відсоток систем централізованого водопостачання в регіонах має зношений стан, що погано впливає на якість води. Ситуацію необхідно змінювати, щоб забезпечити мешканців громад якісною питною водою в достатній кількості", - наводить прес-служба Кабміну слова Шмигаля, сказані ним під час поїздки до Донецької області у середу.

Під час візиту Шмигаль ознайомився з ходом капітального ремонту другого Донецького водопроводу у Слов'янському районі, який має бути закінчений у квітні 2022 року.

"Це (капітальний ремонт водопроводу, – ІФ) поліпшить якість послуг централізованого питного водопостачання населенню міст Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка та інших населених пунктів Слов'янського та Костянтинівського районів", - йдеться у повідомленні.

У ньому уточнюється, що із Державного фонду регіонального розвитку на ремонт ділянки водопроводу було виділено 102,2 млн грн у 2020 році та 71,8 млн грн — у 2021-му.

Окрім того, з обласного бюджету на цей проект було спрямовано 11,3 млн грн у 2020 році та 7,9 млн грн цьогоріч.

Новини за темою: Кабмін очікує 700 мільйонів доларів допомоги від МВФ, - Шмигаль

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні проект держбюджету-2022. Народні депутати подали до проекту бюджету на 2022 рік близько 4 тисяч поправок. Вони, зокрема, стосуються збільшення запланованого прожиткового мінімуму, соцвиплат на дітей та збільшення орендної плати за використання надр.