Кабмін погіршив прогноз щодо зростання економіки

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко Фото: прес-служба Кабміну

Ігор Петрашко зазначив, що падіння економіки за підсумками січня-березня 2020 року виявилося кращим за очікуваний показник - 2% при очікуваних 3% просідання

Міністерство економіки України в оновленому макропрогнозі погіршило очікування зростання реального ВВП у 2021 році з 4,6% до 4,1%, в 2022-му - з 4,3% до 3,8%. Про це повідомив екс-міністр Ігор Петрашко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Наш оновлений макропрогноз, спрямований в різні органи влади і на якому буде також будуватися трирічна бюджетна декларація, - це зростання економіки на 4,1% в цьому році (реальний ВВП)", – сказав він.

При цьому Петрашко зазначив, що падіння економіки за підсумками січня-березня 2020 року виявилося краще очікуваного показника - 2% при очікуваних 3% просідання.

"З квітня ми бачимо позитивні тенденції, в тому числі щодо зростання промислового виробництва і ВВП", – уточнив екс-міністр.

При цьому, за його словами, Міністерство очікує зростання інфляції на 8,8% в середньому в 2021 році в порівнянні з 2020-м.

Нагадаємо, у першому кварталі 2021 року українська економіка впала на 1,5%. Про це повідомлялося в НБУ.

Як повідомляла раніше Державна митна служба України, товарообіг України за перші три місяці поточного року склав 28,8 млрд доларів, що на 3,1 млрд доларів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Так, у січні-березні 2020 року-25,7 млрд доларів.