Інфляція в Україні збереглася на рекордному рівні, - Держстат

Фото з відкритих джерел

Після інфляції 0,1% за липень у серпні цього року була зафіксована дефляція 0,2%

Інфляція в Україні в річному вимірі за підсумками серпня збереглася на рівні 10,2%. Це максимальне значення з 2018 року. Про це свідчать дані Державної служби статистики в четвер, 9 вересня, інформує "Кореспондент.нет".

Так, після інфляції 0,1% за липень у серпні цього року була зафіксована дефляція 0,2%, що відповідає динаміці цін і в серпні минулого року.

Базова інфляція в серпні була нульовою після дефляції 0,1% місяцем раніше. У серпні минулого року була зафіксована базова інфляція 0,1%, відповідно в річному вимірі вона знизилася до рівня 7,2%.

На споживчому ринку в серпні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,7%. Найбільше (на 18,3% і 5,0%) подешевшали овочі та фрукти. На 1,0-0,2% знизилися ціни на соняшникову олію, макаронні вироби, рис, сири.

У той же час на 18% подорожчали яйця, на 3,6-0,3% зросли ціни на цукор, м'ясо і м'ясопродукти, молоко, сметану, хліб, масло, кисломолочну продукцію, рибу та продукти з риби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,4%, що пов'язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,0%.

Одяг та взуття подешевшали на 3,0%, в т.ч. взуття - на 3,7%, одяг - на 2,5%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,6% сталося, в основному, за рахунок підвищення цін на утримання і ремонт житла на 2,3%, природний газ - на 2,1%, каналізацію - на 0,9%, водопостачання на 0,7%.

Ціни на транспорт зросли на 0,8%, в першу чергу, за рахунок подорожчання транспортних послуг на 1,9%, палива та мастил - на 1,6%.

Новини за темою: Ціни на бензин і дизельне паливо в Україні знову зросли

Нагадаємо, Національний банк України підняв облікову ставку через інфляцію.