Голова "Оператора ГТС України" просить НАТО гарантувати транзит російського газу

Сергій Макогон Фейсбук

Ідеться про обсяг не менше 45 млрд куб. м на рік

Голова "Оператора ГТС України" Сергій Макогон виступив за гарантування з боку НАТО транзиту російського газу через нашу державу. Про це він повідомив у Фейсбуці.

За словами Макогона, енергетична безпека України є невід'ємною складовою безпеки Євроатлантичного регіону. У зв'язку пропонується кілька кроків, які мають бути спільно підтримані всіма партнерами України:

  • жодних винятків на застосування норм Третього енергетичного пакету для "Північного потоку-2";
  • гарантоване збереження фізичного транзиту газу через територію України обсягом не менше 45 млрд куб. м на рік;
  • дотримання ринкових принципів діяльності без штучного створення "вузьких місць", необґрунтованого бронювання потужностей і з прозорим тарифоутворенням.

Як додав очільник "Оператора ГТС України", Росія планує послабити безпеку України й створити розкол у ЄС. 

"Газ як зброя - це не гіпотетичний сценарій майбутнього, це геополітична стратегія конкретної країни у багаторічній гібридній війні. Проте Україна ніколи не була єдиною мішенню. Наслідки дій "Газпрому" вже відчули на собі і країни НАТО. Основні цілі агресора - послабити безпеку України, створити розкол у ЄС і підірвати засади трансатлантичного союзу", - висловився Макогон.

Новини за темою: Запуск "Північного потоку-2": Україна наполягатиме на збереженні транзиту газу мінімум на 15 років

Нагадаємо, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявляв, що гарантією безпеки через можливий запуск газопроводу "Північний потік-2" має стати вступ України до НАТО. За його словами, Захід має продемонструвати нову мужність і якомога швидше прийняти Україну до Північноатлантичного альянсу.